Statut Uniwersytetu Trzeciego Wieku AG

Gdańsk Oliwa, dn. 12.10.2009 r.

1) Uniwersytet Trzeciego Wieku Archidiecezji Gdańskiej jest formą duszpasterstwa Archidiecezji Gdańskiej.
2) Słuchaczem może zostać każdy, kto chce pogłębiać swoją wiedzę, niezależnie od wieku i wykształcenia.
3) Celem Uniwersytetu jest popularyzowanie wiedzy religijnej w zakresie filozofii, teologii, nauk społecznych i historii kultury, Kościoła, Polski i Pomorza, głównie Gdańska. Szczególnym zadaniem jest integrowanie środowiska osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych oraz wymiana doświadczeń życiowych w czasie spotkań towarzyskich, pielgrzymek itp.
4) Kandydaci zobowiązani są zgłosić się pisemnie i uiścić ofiarę wpisową (20 zł) oraz za zajęcia w semestrze zimowy w październiku (100 zł), a za letni w marcu (100 zł).
5) Nie przewiduje się zwrotu wpisowego i ofiary za semestr.
6) Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest powstanie grupy 70 osób.
7) Warunkiem uczęszczania na zajęcia jest posiadanie indeksu słuchacza.
8) Słuchacze otrzymują indeksy oraz dyplomy ukończenia, które mają charakter symboliczny.
9) Słuchacze otrzymują wpisy do indeksów po zakończeniu semestru.

Ks. dr hab. Zdzisław Kropidłowski
Rektor Uniwersytetu Trzeciego